Samsung Batarya Değişimi

Samsung batarya değişimi işlemi akıllı cep telefonlarında düşürmeden, kırmadan bozulan veya ömrü biterek telefonun kullanım süresine doğrudan etki etmesi sebebi ile yapılan işlemdir.

Samsung telefonlardan bataryanın ömrü tamamen bitmiş ise telefon hiçbir şekilde açılmaz. Batarya kapasitesi tamamen bitmiştir. Bu durumda mecburen batarya değişmesi gerekmektedir. Samsung batarya değişimi işlemini en uygun fiyat ile yapıyoruz.

Samsung Batarya Değişimi
Samsung Batarya Değişimi Fiyatları En Uygun Bizde.

Orijinal Samsung Batarya Değişimi

Batarya kapasitesi düşük samsung cep telefonlarında en sağlıklı batarya değişimi, kullanılan bataryanın orijinal olması ve standart değerlere sahip olan bataryalardır. Orijinal batarya değişimi yapılan samsung cep telefonlarında kullanım süresi ve şarj seviyesi olarak telefon ilk günkü performansına geri kavuşur.

Samsung A Kalite Batarya Değişim İşlemi

Samsung cep telefonlarında pil değişim için kullanılacak bir diğer seçenek ise orijinal değerlerine sahip ve yüksek kalitede ürün kalitesine sahip a kalite bataryalardır. Batarya kapasitesi yüksek A kalite bataryalar 6 ay garantili olup kullanıma engel ve rahatsız edici herhangi bir sorun görüldüğü zaman garanti kapsamında ücretsiz değişim ve onarım işlemi yapabilirsiniz.

Samsung Batarya Değişimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Samsung batarya değişimi sonra kontrol edilmesi gereken ilk şeylerden birincisi arka cam kapağın düzgünce yapıştırılıp yapıştırılmadığıdır. Buradaki işlem sorunsuz gözüküyor ise büyük ihtimalle diğer özelliklerinde sorun yoktur. Fakat yine de batarya değişimi sırasında sökülüp takılan parçaları kontrol etmekte fayda var.

Batarya değişimi yapılan samsung galaxy cep telefonlarının arka bölümünde bulunan parmak okuyucu özelliğini kontrol etmek gerekir. Parmak okuyucu özelliği telefonun arka tarafında ise, batarya değişimi samsung telefonlarda bu işlem sırasında bu parça sökülerek tekrardan montajı yapılır.

Kontrol etmemiz gereken bir diğer özellik ise NFC özelliği dir. NFC özelliği samsung cep telefonlarında arka bölümde batarya ile arka kapağın arasındadır.  NFC özelliği bozulan samsung cep telefonlarında temassız ödeme ve kablosuz şarj özelliği gibi özellikleri kullanamazsınız.

Samsung Batarya Şiştiği Zaman Ne Yapılması Gerekir? Kapasitesi Düşer mi?

Eğer samsung cep telefonunuzda batarya şişmesi batarya kapasitesi performans düşüklüğü gibi bir sorun var ise, şişmiş olan batarya telefona zarar vermeden önce acilen değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdir de telefonun ekranına, dokunmatiğine, arka cam kapağına veya nfc özelliğine zarar verebilir. Böyle bir şey olursa telefona çok daha fazla tamir masrafı ödersiniz.

Samsung Telefonlarda Şişen Batarya Telefona Zarar Verir mi?

Samsung telefon modellerinden şişme sorunu olan pil ve bataryalar telefonun ekranına veya arka camına zarar verir. Şişme sonrası arızalanan telefon bataryaları, uzun süre telefonda kalır ise telefonun anakartına da zarar verebilmektedir. Telefonun bataryası şişmiş ise mutlaka servis gösterip müdahale edilmesi gerekmektedir.

Samsung Batarya Neden Şişer?

Samsung telefonlarda batarya şişmesinin 3 ana nedeni vardır. Bunlardan 1. Si telefonda kullanılan şarj aletleridir. Telefonu şarj etmek için geçici süre ile kullanmak amaçlı aldığınız ucuz şarj aletleri  ve araç şarjları telefonun batarya ve piline zarar vermektedir.

Telefonun bataryası yan sanayi ve kalitesi düşük bir kalitede batarya değişimi yapıldı ise, bu bataryalarda kısa sürede şişme yaparak telefonun kullanımına engel olmaktadır. Batarya şişmesinin bir diğer nedeni de telefon oluşan kısa devre sorunudur. Telefonda kısa devre oluşmasının sebebi ise sıvı teması veya bir darbeden kaynaklı hasarlardır.

Samsung Batarya Değişimi Garanti Şartları ve Sorumluluk

Samsung pil değişimi işlemi sırasında telefonunuzda oluşabilecek herhangi bir arıza sonrasında %100 Teknik servis garantisi kapsamında tamir işlemi yapılır ve tamamlanır. Müşterilerimize ek ücret kesinlikle yansıtılmamaktadır.

Servisimizde %100 Teknik servis garantisi ile yaptığımız işlemlere başlanmadan önce telefon genel testleri yapılarak işleme başlanmaktadır. Telefonda herhangi bir sorun gözükür ise işlemlere başlanmadan önce müşteri bilgilendirilir ve devam edecek süreç zarfından müşterinin onayına göre devam edilir.

Teknik servisimizde yaptıracağınız samsung batarya değişimi işlemlerinde kullanıcıların en çok korktuğu telefona zarar gelme, sorunun çözülmeden teslim edilmesi gibi sorunlar ile kesinlikle karşılaşmaz.

Samsung Batarya Değişimi İçin Bize Ulaşın

Samsung batarya değişimi yaptırmak isteyen müşterilerimiz servisimize gelebilirler veya anlaşmalı yurtiçi kargo firması telefonlarını bize ulaştırabilirler. İstanbul ili içinde yer alan müşterilerimiz arızalı telefonları bulundukları adresten teslim alıyor tamir işlemi yapıldıktan sonra teslim ediyoruz.

Servis adresimize gelerek telefonu tamir ettirerek hemen almak isteyen müşterilerimiz için bekleme süresi ortalama 3 veya 4 saattir. Kargo ile gönderimlerde telefon tamiri aynı gün yapılarak testleri tamamlandıktan sonra yine aynı gün içerisinde kargo firmasına teslim edilerek adrese gönderimi yapılmaktadır.

İstanbul içi samsung batarya değişimi yaptırmak isteyen müşterilerimize telefonu adresten teslim alınarak, onarımı yapıldıktan sonra geri teslim edilmesi aynı gün içerisinde tamamlanır.

Batarya değişimleri dışında sormak istediğiniz başka bir husus veya aklınıza takılanlar var ise whatsapp destek hattını kullanabilirsiniz.

1–12 / 48 sonuç gösteriliyor

1–12 / 48 sonuç gösteriliyor