tarihinde yayınlandı Yorum yapın

iPhone’da Pil Ömrünü Uzatmanın Yolları

iPhone'da Pil Ömrünü Uzatmanın Yolları

iPhone’da Pil Ömrünü Uzatmanın Yolları, Günümüzde telefonlar yaşamımızda önemli bir yere sahip. Özellikle akıllı telefonların yaygınlaşması ve teknolojik olarak gelişmesiyle adeta bizden bir parça haline geldiler. Hal böyle olunca telefondan istediklerimiz daha fazla arttı. Doğal olarak bu durumda da şarj sürelerimizin kısalmasına neden oldu. Şimdi paylaşacağım yazıdaki adımları uygularsak öncekine nazaran bataryadan daha fazla faydalanabiliriz. Peki neymiş bu adımlar;

1. Pili neyin yediğini anlayın. 

Her bir uygulama kullanarak ne kadar pil gücü genel bir bakış elde edersiniz. 
Kullanmadığınız zamanlarda gücünüzü emen uygulamaları kapatın ve piliniz zayıfken kullanmamaya dikkat edin.
 Ayarlar> Pil adımından kontrol edebilirsiniz.

2. Düşük güç modu

Düşük Güç Modu, piliniz yüzde 20 veya altında olduğunda size yardımcı olabilir. Arka plan uygulaması yenileme ve otomatik indirme askıya alır.
Düşük Güç Modunu Ayarlar> Pil altından açabilirsiniz.

3. Otomatik kilidinizi düzeltin.

İPhone’unuz, ekranı yanmıyorken, kullanmadığınız zamanlarda bile pili emer. Bunu yaparken harcadığı süreyi azaltmak için, telefonunuzu, tahammül edebileceğiniz sıklıkta otomatik kilitlenecek şekilde ayarlayın.

4. Konum servislerini devre dışı bırakın. 

Bazı uygulamalar, kullanmadığınız zamanlarda bile pil ömrünü uzatan konumunuzu sürekli izler.Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri bölümüne gidin ve tüm uygulamalarınız için “Kullanımdayken” seçeneğini seçin.

5. E-posta hesaplarınızdaki “Gönder” i çevirin. 

Hesaplarınızı yeni e-postaları kontrol etmeye devam etmenin iki yolu vardır. “İtebilir” (gerçek zamanlı olarak kontrol et ve indir) veya “Al” (her 15 dakikada bir kontrol et ve indir) yapabilirler. Çünkü sunucuya daha az sıklık verir. Gidin > Ayarlar> Hesaplar ve Şifreler Yeni Verileri Al ve her bir hesap için “Getir” i seçin. 


6. Otomatik parlaklığı açın.

 Piliniz çabuk boşalıyorsa, ekranınızın olması gerekenden daha parlak olma ihtimali vardır. Otomatik parlaklık, günün ilerleyen saatlerinde ekranınızı kararacak. Ayarlar> Ekran ve Parlaklık gidin ve “Otomatik Parlaklık” ayarını Açık konumuna getirin.

 

7. Wifi kullanırken veri kullanmayın. 

Yalnızca hücresel verilerin kullanımı pahalı değildir, aynı zamanda bir hücresel şebekeye erişmek için daha fazla pil gücü gerektirir. Wifi özelliğini açmak için yukarı kaydırın ve Kontrol Merkezinizin sol üstündeki Wifi simgesini seçin. 

8. Arkaplan otomatik yenileme özelliğini kapatın. 

Birçok uygulama, kullanmadığınız zamanlarda bile pilini tüketen içeriğini sürekli yeniler ve günceller.  Bunu yapmalarını önlemek için, Ayarlar> Genel> Arka Planda Uygulama Yenile seçeneğine gidin ve Arka plan App Yenileme seçeneğini kapatın. 

9. Hücre kapsama sahip değilseniz, Uçak Modu’nu kullanın. 

Hücre servisi olmayan bir bölgedeyseniz, cihazınız muhtemelen sinyal arayarak çok fazla güç harcıyordur . Yakında herhangi bir zamanda sinyal alamayacağınızı biliyorsanız, Kontrol Merkezinizi açmak için alttan yukarı kaydırın ve sol üstteki Uçak Modu düğmesine dokunun. 

10. Telefonunuzu şarj ederken bilgisayarınızın açık olduğundan emin olun. 

Telefonunuz uykuda veya kapalı bir bilgisayara bağlıysa, pili fazla şarj olmaz ve gerçekten boşalabilir. Telefonunuz prize takılıyken bilgisayarınızı açık tutun. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir