iPhone Ses Gelmiyor Ses Gitmiyor

iPhone ses gelmiyor ses gitmiyor sorunu genellikle anakartta bulunan ve telefonun ses fonksiyonları kontrol eden entegrenin arızalanması sebebi ile yaşanmaktadır. İphone ses gitmiyor ses gelmiyor sorunu bir sıvı teması sonrasında aynı anda başladı ise, sıvı temizliği yapılmalı veya sıvı yüzünden arızalanan parçanın değiştirilerek kısa devre yapmasını önlemeliyiz.

iphone ses gelmiyor ses gitmiyor
iphone ses gelmiyor ses gitmiyor

iPhone Ses Gelmiyor Ses  Gitmiyor Neden?

iPhone ses sorunu yaşayan kullanıcıların birkaç sebep yüzünden ses gelip gitmesinde sorun yaşadıkları gözlemlenmektedir. Bu sorunların bazıları kullanıcı hatası yüzünden, bazıları kronik sorunlardan ortaya çıkmaktadır

  1. Ses entegresi sorunu : iPhone ses gelmiyor ses gitmiyor şikayetinde en çok görülen sorundur. Bu sorun genelde iphone 7 ve iphone 7plus telefonlarda kronik olarak ortaya çıksa da iphone 6s, iphone 8, iphone x, ve iphone 11, telefonda da gözükmektedir
  2. Sıvı teması : iPhone ses gitmiyor ses gelmiyor sadece hoparlör açıkken konuşabiliyorum gibi şikayetler ile kendini gösterir. Telefon şarj bölümü tarafından sıvı aldığı zaman ortaya çıkar.
  3. Kulaklık takılı olarak görmesi : Sıvı teması ile beraber ortaya çıkan bu durumda sadece hoparlör açarak görüşme yapabilirsiniz. Yada bluetooh kulaklık kullanabilirsiniz.
  4. Mikrofon  sorunu : Mikrofon arızalı olan iphone telefonde sadece ses karşı tarafa gitmez. Yani telefon görüşmesinde görüştüğünüz kişi sizi duymaz.
  5. Ahize sorunu : Ahize sorunu olan iphone telefonlarda ses gelmiyor şikayeti olur. Telefon ile görüşmeye çalıştığınızda kulağınıza gelen ses çok kısıktır bazı durumlarda da hiç yoktur. Ancak hoplarlöre aldığınız zaman duyabilirsiniz.
iphone ses gitmiyor
iphone ses gitmiyor

iPhone Ses Gelmiyor Ses Gitmiyor Çözümü

iPhone ses gelmiyor ve ses gitmiyor ise yukarıda anlattığımız sorunlardan birini yaşıyorsanız bu sorunların çözümüne aşağıda anlattıklarımı yaparak çözüm sağlayabilirsiniz.

iphone ses gelmiyor
iphone ses gelmiyor

Ses Entegresi Sorunu

Hafif sıvı teması sonrası ses gelmiyoe ve gitmiyor sorunu yaşıyorsanız, telefonun arka tarafından fön makinesiile 15-20 dakika boyunca orta seviyede ısı verebilirsiniz.Daha sonra telefonu yeniden başlatarak kontrol edebilirsiniz. Eğer sorun düzelmedi ise 24 saat geçmesine rağmen sorun düzelmedi ise Kontrol edilmesiiçin uzman bir servisten destek almalısınız.

Sıvı Temizliği

Hafif sıvı teması sonrası ses gelmiyoe ve gitmiyor sorunu yaşıyorsanız, telefonun arka tarafından fön makinesiile 15-20 dakika boyunca orta seviyede ısı verebilirsiniz.Daha sonra telefonu yeniden başlatarak kontrol edebilirsiniz. Eğer sorun düzelmedi ise 24 saat geçmesine rağmen sorun düzelmedi ise Kontrol edilmesiiçin uzman bir servisten destek almalısınız.

Mikrofon Temizliği veya Değişimi

İphone ses gitmiyor mikrofon sorunu olan telefonlarda çıkan bir arızadır. Mikrofonu bozuk olan telefonlarda konuşma esnasında karşı tarafa se gitmez. Siz gelen sesi duyabilirsiniz. Bazı durumlarda çok yüksek esle konuşmanız yada mikrofonu ağzınıza çok yaklaştırmanız ile ses gitmeye başlar. Bu durumda şarj soketinin hemen sol tarafında bulunan delikleri temizleyerek kontrol edebilirisiniz. Sorun düzelmedi ise iphone mikrofon değişimi yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Ahize Temizliği ve Değişimi

iPhone ses gelmiyor sorunu yaşanan telefonlarda ahize temizliği, ahize filtresi değişimi ve ahize değişimi ile sorun çözümlenmektedir.

iPhone Ses Gelmiyor Ses Gitmiyor Garanti Kapsamında mı?

iPhone ses gelmiyor ses gitmiyor sorunu herhangi bir kullanıcı hatası olmaması durumunda ve yetkili servis garanti süresi dahilinde olan arızalar için ücretsiz tamir ve değişim işlemi yapmaktadır. 

Garanti kapsamı dışında kalan durumlarda cihaz değişim ücretine kadar (ortalama 2. El bir telefon fiyatı) ücret talep etmektedir.

Servimizde garanti kapsamı dışında kalmış, hatta anakart sorunu olan iphone telefonların da onarımı yapılmaktadır.

iPhone Ses Gitmiyor Gelmiyor Geçici Çözüm

Telefonunuzda aniden ortaya çıkan ses gelmiyor ses gitmiyor arızası için geçici olarak hoparlör açık olarak görüşme yapabilirsiniz. Eğer telefonunuzdaki sorun hoparlör açık iken görüşme yapmanıza izin vermiyor ses sorunu halen daha yaşıyorsanız bluetooth kulaklık kullanabilirsiniz. Telefonunuz ile eşleştireceğiniz herhangi bir bluetooth kulaklık veya mikrofonlu hoparlör ile geçici çözüm sağlayarak telefon görüşmesi ve sesli arama yapabilirsiniz.

iPhone Ses Bazen Geliyor Bazen Gelmiyor

iPhone ses sorunu bazen geliyor bazen gelmiyor olarak görülen telefonlarda, genelde anakart sorunu veya sıvı teması sonrası oluşan hasarlardan kaynaklanmaktadır. serviste ücretsiz arıza tespiti sonrasında yapılacak parça değişimi ve tamiri hakkında bilgilendirme yapılır. Bu durumda müşteri onayı alındıktan sonra işleme başlanır.

iPhone ses gelmiyor gitmiyor sorunu için bizden destek alabilirsiniz

iPhone ses sorunu olan telefonunuzun bütün temizlik ve tamir işlemleri için iphone teknik servis hizmeti veren firmamızdan destek alabilirsiniz. Uzman ekibimiz ile parça değişiminden sıvı temizliğine kadar hatta iphone anakart tamiri de dahil olmak üzere telefonunuzu Citrusmobil garantisi altında tamir ettirebilirsiniz.