iPhone Ön Kamera Değişimi

iPhone ön kamera değişimi yeni çıkan ve face id özelliği taşıyan cihazlar ile beraber yüz tanıma özelliğinin bozulmasına sebep olabilmektedir. Telefonunuzda face id özelliği ( yüz tanıma özelliği ) ön kamera değişimi sırasında bozulmasını istemiyorsanız, mutlaka konusunda uzman teknisyelenlerden destek almalısınız. iPhone yüz tanıma özelliği, ön kameraları kullandığı için yapılacak yanlış bir işlem sonrasında bu özelliği tamamen kullanılamaz hale getirilebilir.

Yüz tanıma özelliği olmayan iphone telefonlarda ön kamera değişimi sırasında herhangi bir sorun yaşamazsınız.

iPhone Ön Kamera Değişimi Gerekli mi?

iPhone ön kamerasında yaşadığınız sorunlara göre belki sadece temizlik ile giderebileceğiniz sorunlar olduğu gibi parça değişmesine kadar gidecek arızalar da olabilmektedir. iPhone ön kamera değişimi gerekli mi değilmi sorusuna aşağıdaki kontrolleri yaparak test edebilirsiniz.

  1. Ön kamera silinip resim ve video net çekip çekmediğini kontrol ediniz.
  2. Telefonda ekran koruyucu kullanıyorsanız bunu çıkartarak test ediniz.
  3. Kameraya toz kaçtığı gözüküyor ise telefonun ekranını sökülerek kamera lensi üzerindeki tozlar hassas bir şekilde temizlenerek kontrol edilmelidir.

Eğer bu işlemleri yaptıkran sonra iphone ön kamerası eskisi gibi net ve canlı göstermiyor ise, ön kameranın değişmesi gerekecektir.

 

1–12 / 18 sonuç gösteriliyor

1–12 / 18 sonuç gösteriliyor