iPhone Şarj Entegresi Tamiri

iPhone şarj entegresi , anakart üzerinde bulunan ve telefonun genel şarj ve akım döngüsünü kontrol eden parçadır. iPhone şarj entegresi bozulmasının en temel sebepleri kullanılan şarj aletleri, araç şarjları, değiştirilen bataryanın kalitesi ve telefonda zamanla oluşan darbe ve hasarlardır.  iPhone şarj entegresi değişimi Citrusmobil servislerinde uzman iphone anakart teknisyenleri tarafından garantili olarak yapılmaktadır.

iPhone Şarj Entegresi Arıza Belirtileri Nedir?

iPhone şarj entegresi arızası dikkatli bir test ve kontrol ile tespit edilebilen bir arızadır. Bu arızaya sahip iphone telefonlara onarım yapmadan kullanmak bazen işkence gibi hızlıca şarjın bitmesine, şarj bittiği zaman çok uzun sürede şarj olup açılmasına, hatta şarjı bittiği zaman iç açılmamasına sebep olmaktadır.

iphone sarj entegresi degisimi
iphone sarj entegresi degisimi

Telefonda sürekli biten bir pil/şarj sorununuz varsa ve batarya değişimi yapmanıza rağmen bu sorun devam ediyor ise, telefonun anakartında kısa devre olmasından kaynalı sorun vardır. Aşağıda anlatılanları yaptığınız zaman şarj enteresinin arızalı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Şarj entegresi değişimi iphone akıllı telefonlarda genel şarj akımını dengeleyen parçanın arızalanması durumda yapılır. Telefonun çabuk şarjı bitmesi, telefon kapalıyken şarj oluyor açıkken şarj olmuyor, şarjı çabuk bitiyor, şarj oluyor gösteriyor amaşarz etmiyor gibi bir çok sorunun kaynağı iphone şarj entegresidir.

 • Telefonun şarjını %100 olana kadar doldurunve ekstra 1 saat daha şarjda bekleyin
 • Ortalama 6-7 saat telefonu hiç kullanmayınve çalışır halde boşta bırakın ( gece yatarken yapıp sabah kalktığınızda kontrol edin )
 • 6-7 saat sonunda telefonun şarj seviyesinde %10 dan fazla azalma var ise telefonun şarj entegresi arızalı veya farklı bir kısa devre vardır.
 • Telefonda kısa devre yok ise şarjın hızlı bitmesine bozuk olan yazılım ve uygulamalarda sebep olabilmektedir. Bunu test etmek için yazılımı sıfırlayarak en baştan testi başlatabilirsiniz.
 • iPhone şarj aletleri çift yönlüdür. Bir yönü ile şarj edip diğer yönü ile şarj etmiyor ise anakartta ve şarj soketinde sorun olabilir.
 • Telefonun şarjı çok hızlı bitiyor ise şarj enteresindekısa devre olabilir.
 • Hızlı şarj bitme sorunu olan iphone telefonun batarya değişimine rağmen sorunu devam ediyor ise şarj entegresi arızalı olabilir.
 • Şarjı biten iphone telefonu şarj etmeye çalıştığınızda çok uzun sürede şarj oluyor ise veya sürekli şarj oluyor göstermesine rağmen hiç şarj olmuyor ise şarj entegresi bozuk olabilir.
 • Telefonu hiç kullanmadığınız halde şarjı kendi kendine azalıyor ise şarj entegresi arızalı olabilir.
 • Şarj entegresi arızalı veya tamamen bozulmuş olan iPhone telefonlarda bataryanın şarjı hızlıca biter, şarj olması normale göre daha geç veya daha hızlı olur, şarj soketi ve batarya değişmenize rağmen sorun devam eder, telefon şardayken bile şarj seviyesi eksilir.

iPhone şarj entegresinin bir diğer adı da U2 entegresidir.  Bu entegreni global olarak geçen adı U2 entegresi olmakla beraber üst seviye cihazlarda tigris olarak geçmektedir. Daha detaylı kontrol edilmesi için servisimize telefonu ulaştırabilir ve  ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

iPhone Şarj Entegresi Neden Bozulur?

iPhone şarj entegresinin bozulmasının en temel sebebi kullanılan şarj ürünleridir. Telefonun zamanla aldığı darbeler sebebi ile oluşan hasarlar, şarj entegresinin altındaki veri yollarını koparak bir çok farklı şarj sorunlarını ortaya çıkmaktadır.

Telefonda şarj entegresi arızalanmasının bir avantajı da vardır. Çünkü şarj entegresi kendine çok yüksek bir akım geldiği zaman yanar. Eğer  iphone şarj entegresi kendini bozmayarak yüksek akım vermeye devam ederse telefonun anakartı tamamen kısa devre olur. iPhone şarj entegresi yüksek akımdan kendi bozarak, telefona şarj ve enerji girişini ya bir kısmını yada tamamını keserek telefonu korumaya çalışır.

 • Araçta telefonu şarj etmek,
 • Kalitesiz şarj aleti kullanmak,
 • Topraksız prizde şarj etmek,
 • Telefonun aldığı darbeler,
 • Sıvı teması gibi durumlarda şarj enteresi bozulmaktadır.

iPhone Şarj Entegresi Tamiri Fiyatı

iPhone şarj entegresi tamir fiyatı telefonun modeline göre değişmekte ve aşağıdaki fiyat listesinde belirtilmektedir. iPhone şarj entegresi , anakart tamiri konusunda uzman firmalarda yapılmalıdır. Aksi takdirde sorun tekrarlayabilir ve telefona daha büyük arızalar çıkmasına sebep olabilir. Şarj enteresi ekran ve batarya gibi parçlardan ziyade 2-3 mm çapında ve anakart üzerinde bulunan bir parçadır.

iPhone Şarj Entegresi DeğişimiiPhone Şarj Entegresi DeğişimiGaranti Süresi
iPhone 6 Şarj Entegresi Değişimi300 TL6 Ay
iPhone 6 Plus Şarj Entegresi Değişimi350 TL6 Ay
iPhone 6s Şarj Entegresi Değişimi350 TL6 Ay
iPhone 6s Plus Şarj Entegresi Değişimi400 TL6 Ay
iPhone 7 Şarj Entegresi Değişimi350 TL6 Ay
iPhone 7 Plus Şarj Entegresi Değişimi400 TL6 Ay
iPhone 8 Şarj Entegresi Değişimi600 TL6 Ay
iPhone 8 Plus Şarj Entegresi Değişimi600 TL6 Ay
iPhone X Şarj Entegresi Değişimi850 TL6 Ay
iPhone Xs Şarj Entegresi Değişimi850 TL6 Ay
iPhone Xr Şarj Entegresi Değişimi850 TL6 Ay

iPhone Şarj Entegresi Değişimi İçin Bize Ulaşın

iPhone şarj entegresi değişimi için Türkiye’nin her yerinden bize ücretsiz kargo ile gönderim yapabilirsiniz. Ücretsiz kargo gönderimi 770024707 anlaşam kodu ile Yurtiçi Kargo firmasından yapabilirsiniz.

İstanbul’da bulunan servislerimize gelerek ( Avrupa yakında Bayrampaşa ve Anadolu yakasında Kadıköy) onarımlarınızı yaptırabiliriniz.

iPhone  Şarj Entegresi Değişimi Ne Kadar Sürer?

Şarj entegresi değişimi iphone telefon modeline ortalama 3-4 saat sürmektedir. Bu işlem esnasında telefonun genel kontrolleri yapılır ve şarj enteresinin çalışmasına engel olan farklı bir arıza varmı yokmu diye kontrollerde yapılır.

Kargo gönderimlerinde onarım işlemleri aynı gün tamamlanarak ertesi gün kargoya verilmektedir.

Onarım / Tamir İçin Bize Ulaşın

Türkiye’nin her yerinden Yurtiçi Kargo 770024707 anlaşma kodu ile bize iPhone Şarj Entegresi Tamiri için gönderim yapabilirsiniz. İstanbul‘da bulunan Bayrampaşa ve Kadıköy‘de bulunan servislerimize gelerek ortalama 3-4 saat içerisinde telefonun onarımını yaptırabilirsiniz.

3 sonuç gösteriliyor

3 sonuç gösteriliyor