iPhone Şarj Entegresi Tamiri

iPhone şarj entegresi arızası, anakart üzerinde bulunan ve telefonn genel şarj ve akım döngüsünü kontrol eden parçanın bozulmasından kaynaklanmaktadır. iPhone şarj entegresi bozulmasının en temel sebepleri kullanılan şarj aletleri, araç şarjları, değiştirilen bataryanın kalitesi ve telefonda zamanla oluşan darbe ve hasarlardır.

iPhone Şarj Olmuyor Ne Yapmalıyım?

iPhone şarj olmuyor ise öncelikle farkl bir şarj aleti denemeli, sorun düzelmedi ise şarj soketi değiştirilerek test edilmelidir. Telefonundaki bataryanın ömrü bitmiş ise şarj sorunu yaşarsınız. Bütün bu işlemlerin yapılmasına rağmen iphone şarj olmuyor ise iphone anakart üzerinde bulunan şarj entegresinin ölçümleri yapıldıktan sonra, bir sorun gözükür ise bu parçanın ( iphone şarj entegresi ) değişimi yapılması gereklidir.

iPhone Şarj Entegresi Arıza Belirtileri Nedir?

iPhone şarj entegresi arızası dikkatli bir test ve kontrol ile tespit edilebilen bir arızadır. Bu arızaya sahip iphone telefonlara onarım yapmadan kullanmak bazen işkence gibi hızlıca şarjın bitmesine, şarj bittiği zaman çok uzun sürede açılmasına hatta şarjı bittiği zaman iç açılmamasına sebep olmaktadır.

  • Hızlı şarj bitme sorunu olan iphone telefonun batarya değişimine rağmen sorunu devam ediyor ise şarj entegresi arızalı olabilir.
  • Şarjı biten iphone telefonu şarj etmeye çalıştığınızda çok uzun sürede şarj oluyor ise veya sürekli şarj oluyor göstermesine rağmen hiç şarj olmuyor ise şarj entegresi bozuk olabilir.
  • Telefonu hiç kullanmadığınız halde şarjı kendi kendine azalıyor ise şarj entegresi arızalı olabilir.
  • Şarj entegresi arızalı veya tamamen bozulmuş olan iPhone telefonlarda bataryanın şarjı hızlıca biter, şarj olması normale göre daha geç veya daha hızlı olur, şarj soketi ve batarya değişmenize rağmen sorun devam eder, telefon şardayken bile şarj seviyesi eksilir.

iPhone şarj entegresinin bir diğer adı da U2 entegresidir.  Bu entegreni global olarak geçen adı U2 entegresi olmakla beraber üst seviye cihazlarda tigris olarak geçmektedir.

iPhone Şarj Entegresi Tamiri

iPhone şarj entegresi tamiri anakart tamiri konusunda uzman firmalarda yapılmalıdır. Aksi takdirde sorun tekrarlayabilir ve telefona daha büyük arızalar çıkmasına sebep olabilir. Şarj enteresi ekran ve batarya gibi parçlardan ziyade 2-3 mm çapında ve anakart üzerinde bulunan bir parçadır.

iPhone şarj entegresi
iPhone şarj entegresi

Bu parçanın onarımını normal gçzle yapmak imkansızdır. Profesyonel mercek altında yapılabilen bu işlemde entegrenin anakarta düzgünce oturtulup lehimlemesi yapılmalıdır.

iPhone şarj entegresi sökülmesi
iPhone şarj entegresi sökülmesi

Şarj entegresinin yanında bulunan her bir diyotun belli görevleri vardır. İşlem sırasında bu parçalara zarar verilememesi gerekir.

iPhone şarj entegresi tamiri
iPhone şarj entegresi tamiri

iPhone şarj sorunu ve şarj entegresi sorunu var ise servisimize ulaşıp destek alabilirsiniz.

iPhone Şarj Entegresi Değişim Fiyatı

iPhone şarj entegresi değişim fiyatı ile ilgili bir sorun var ise aşağıdaki fiyat listesinden telefonunuza ait modele bakarak onarım ücretlerini görebilirsiniz. Sormak istediğin bir konu var ise whatsap canlı destekten bize ulabilirsiniz.

iPhone Şarj Entegresi DeğişimiiPhone Şarj Entegresi DeğişimiGaranti Süresi
iPhone 6 Şarj Entegresi Değişimi300 TL6 Ay
iPhone 6 Plus Şarj Entegresi Değişimi350 TL6 Ay
iPhone 6s Şarj Entegresi Değişimi350 TL6 Ay
iPhone 6s Plus Şarj Entegresi Değişimi400 TL6 Ay
iPhone 7 Şarj Entegresi Değişimi350 TL6 Ay
iPhone 7 Plus Şarj Entegresi Değişimi400 TL6 Ay
iPhone 8 Şarj Entegresi Değişimi600 TL6 Ay
iPhone 8 Plus Şarj Entegresi Değişimi600 TL6 Ay
iPhone X Şarj Entegresi Değişimi850 TL6 Ay
iPhone Xs Şarj Entegresi Değişimi850 TL6 Ay
iPhone Xr Şarj Entegresi Değişimi850 TL6 Ay

iPhone Şarj Entegresi Değişimi İçin Bize Ulaşın

iPhone şarj entegresi değişimi için Türkiye’nin her yerinden bize ücretsiz kargo ile gönderim yapabilirsiniz. Ücretsiz kargo gönderimi 770024707 anlaşam kodu ile Yurtiçi Kargo firmasından yapabilirsiniz.

İstanbul’da bulunan servislerimize gelerek ( Avrupa yakında Bayrampaşa ve Anadolu yakasında Kadıköy) onarımlarınızı yaptırabiliriniz.

4 sonuç gösteriliyor

4 sonuç gösteriliyor