tarihinde yayınlandı Yorum yapın

iPhone anakart değişimi

iphone anakart degisimi

iPhone anakart değişimi, telefonun iç kısmında bulunan ve telefonun beyni olarak geçen arıca ekran batarya kamera şarj soketi gibi aklınıza gelebilecek bütün parçaların birleştiği ve bunların çalışmasını sağlayan parçanın yeni anakart veya çıkma anakart ile değişmesi ile gerçekleşir. iPhone anakart değişimi yapıldığı zaman dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır. Ayrıca iPhone anakart değişimi yapıldıktan sonra genel testlerin mutlaka kontrol edilmesi gerekir.

iPhone Anakart Değişirse Ne Olur?

iPhone anakart arızası sebebi ile çalışmayan telefonunuz anakart değişirse ne olur? telefonum kesin çalışır mı diye merak ediyorsanız evet telefonunuz çalışır fakat! eski telefonunuzun ekran kamerası v.s diğer bütün özelliklerini sağlayan parçalarında çalışması gereklidir. 

Aksi takdirde iphone anakart değişimi yapılacak telefonun kamerası bozuk olduğu için  çalışmıyorsa, yeni anakart değişiminde de o bozuk olan kamera çalışmayacaktır. 

iPhone anakart değişiminde telefonun anakart ile beraber değişen tek şey seri numarası, imei numarası, mac adresleri gibi sistemsel bilgilerdir. Bu bilgiler her bir anakarta özeldir ve kopyalanıp çoğaltılamaz. Her bir iphone telefondaki bu bilgiler face id ve parmak okuyucu gibi sadece tek cihaz için geçerlidir.

iPhone Anakart Değiştiğinde Kontrol Edilmesi Gerekenler

Az önce bahsettiğimiz gibi iphone anakart değişimi telefonun bütün fonksiyonlarına etki edecek bir işlemdir. Bunun için iphone anakart değişimi yapıldıktan sonra mutlaka aşağıdaki testleri yapmanız gerekmektedir. 

 1. Dokunmatik testi
 2. Ön kamera testi
 3. Arka kamera testi
 4. Portre kamera testi
 5. Ahize Testi
 6. Hoparlör Testi
 7. Mikrofon Testi
 8. Ses tuşları Testi
 9. Telefonu açma kapama tuşu testi
 10. Şarj soketi testi
 11. Parmak okuyucu ve home tuşu testi ( bu özellik varsa )
 12. Face id testi ( bu özellik varsa )
 13. Flash testi
 14. Airdrop ile dosya paylaşımı testi
 15. Wifi testi
 16. Şebeke testi

Bu anlatılan özelliklerin testlerinde herhangi bir sorun ada takılma yaşarsanız, satın aldığınız anakart yada yapılan montaj işleminde bir sorun olduğunu gösterir.

Bakınız : iPhone anakart tamiri

iPhone Anakart Değişimi mi? iPhone Anakart Tamiri mi?

iPhone anakart arızası sebebi ile çözüm arayan kullanıcıların merak ettiği anakart değişimi işlemi için iphone anakart fiyatı araştırmak yerine öncelik iphone anakart tamiri konusunda uzman bir servisten destek almanız daha iyi olacaktır. 

Arızalanan iphone anakart  tamiri yapılması için uzman bir servise götürüldüğünde, başarı oranı çok yüksek olmakla beraber çok yüksek ücretler karşılığında alacağınız iphone anakartı ile kıyasladığımızda çok daha uygun fiyatlı olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir