Apple iPhone 11 Face İD Tamiri ve Değişim Fiyatı

 1.500,00

iPhone 11 face id çalışmıyor ise arıza olan parça yada parçaları değişimi yapıalrak sorunu çözmekteyiz. iPhone 11 face id tamir fiyatları yapılacak işleme göre değişmektedir.

Ahize filminden kaynaklı face id tamir ücreti 1500 TL

Ön kamera arızasından dolayı (Turedepth kamera hatası) 2500 TL ücreti olmaktadır.

Daha detaylı bilgi almak için : iPhone Face İD Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Açıklama

iPhone 11 Face iD tamir ücreti 1500 TL’den başlamaktadır.. Face id yapılacak iphone 11 telefonunun onarım süresi ortalam 4-5 saat olup gün içerisinde teslim alabilirsiniz. Geç saatte servisimize getirelen telefonlarım onarımları ertesi güne kalabilmektedir.

Face iD arızası olan iphone 11 telefonlarda yüz tanıma özelliği ile ilgili hiç bir fonksiyonu kullanamazsınız. Ayrıca ön kamera ( selfie ) ile resim çekerken portre özelliği çalışmaz.

Onarımı yapılan face id sonrasında telefonun portre ve yüz tanıma özelliğini sorunsuzca kullanabilirsiniz.

iPhone 11 Face iD Kullanılamıyor Daha Sonra Deneyin Hatası

iPhone 11 telefonlarda face id kullanılamıyor daha sonra deneyin hatası, face id sensörünün çalışmamasından kaynaklıdır. Bu durum telefonun zamanla aldığı darbeler, sıvı teması veya aşırı nemden kaynaklanmaktadır. iPhone 11 ekran değişimi sonrası da yaşanabilen bu soruna tamir esnasında yapılan bir hata veya kullanılan ekranın kalitesi de etki etmektedir.  iPhone 11 face id kullanılamıyor hatasının çözümü nedir ?

Telefonu bu hatayı vermesinin sebebi tespit edilerek müdahale edilmesi gerekmektedir. Aşağıda belirttiğimiz durumlar ve çözüm yolları bulunmaktadır.

  • Telefonda ekran koruyucu varmı diye bakın. Ekran koruyucu var ise çıkartın, telefonu yeniden başlatın ve deneyin.
  • iPhone 11 ekran değişimi sonrası Face iD bozuldu ise farklı bir ekran deneyerek kontrol ediniz. Test edecek farklı bir ekran yok ise, Face iD kameralarının ekranda denk gelediği bölümlerdeki siyah boyayı kazıyarak test edebilirsiniz.
  • Ekrana bağlı olan ahize filmi ezildi ise Face iD hatası verir. Bu durumda parçanın yazılımı kopyalanarak yeni Face iD filmine aktarılması gerekmektedir. ( uzmanlık ve ek cihaz desteği gereklidirr evde yapamazsınız )
  • Telefonun kasasında bulunan kameralarda sorun var ise yine eski kameralarının yazılımı kopyalanarak yeni kameralara aktırlaması gerekmektedir ( uzmanlık ve ek cihaz desteği gereklidirr evde yapamazsınız ).
  • iphone 11 face id tamiri
    iphone 11 face id tamiri

iPhone 11 Face iD Yüzünüzü Çerçeveye Doğru Tutun.

iPhone 11 face id tanımlaması yapacağınız zaman yüzünüzü çerçeveye doğru tutun diye uyarı veriyor ise yukarıda anlattıklarımızı kontrol edebilirsiniz. Eğer telefonunuza daha önce face id ve ön kamera ile ilgili bir tamir ve parça değişimi yapılmadı ise servisimize ulaşarak onarımını yaptırabilirsiniz.

iPhone 11 Face iD onarımı için telefonun parçalarının orjinal olması mecburidir. Aksi takdirde apple yetkili servislerinde orjinal ekran değişimi yaptırarak onarım sağlatmanız gerekecek.

 

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Apple iPhone 11 Face İD Tamiri ve Değişim Fiyatı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir