tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Apple iPhone Teknik Servisleri

IPHONE TEKNIK SERVISI

Cep telefonunuzda bir sorun olduğunda güvenilir telefon tamiri yapan bir teknik servis bulmanız gerekiyor. Fakat kime nasıl güvenerek telefonunuzu emanet edeceksiniz. Sizin için telefonunuzda oluşan sorunlar için çözüm sağlayacak özel iphone tamir servisi ve yetkili servisleri hakkında bilgilendirme yapacağız.

Türkiye'deki En İyi Apple iPhone Teknik Servisler

Telefonunuzda bir sorun veya arıza oluğu zaman, telefonun garantisi devam ediyor ise öncelikle sorunun çözümü için yetkili servislere giderek ücretsiz arıza tespiti yaptırılması ve mümkün ise ücretsiz onarım yaptırarak telefonu kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Telefonda herhangi bir sıvı teması var ise, yetkili servislerde garanti kapsamı dışında işlem görecektir ve bu durumda çıkacak tamir ücretleri de bir hayli yüksek olacaktır. Telefonda sıvı teması olup olmadığını, telefonun içerinde gizli yerlere yapıştırılan sıvı temas bantları sayesinde tespit edilmektedir.

Bu güvenlik bantları beyaz renktedir ve sıvı ile temas ettiğinde kırmızı renk olmaktadır.

yetkili servis sıvı teması

Sıvı teması sebebi ile telefonun anakartında bir sorun gözlemlendi ise, yetkili servislerin hiç birinde anakart tamiri yapılmamaktadır. Bu durumda anakart değişimi yapılması için veya telefonu değiştirmek için ücret istenmektedir.

En İyi Apple iPhone Yetkili Servisleri

Apple firmasının teknik servis olarak yetki verdiği ve bizimde araştırmalarımıza göre bu konuda en başarılı olan teknik servisleri sırası ile anlatacağız. Bunların bir kısmı sadece cep telefonu tamiri yapan servisler, diğerleri ise Apr ( Apple Premium Reseller ) diye adlandırı lan apple ürün satan mağazalar ve bu mağazaların servisleridir.

Apple Store mağazalarına da uğrayarak teknik servis işlemleri konusunda destek alabilirsiniz.

  • Apple Store Mağazaları: Şüphesiz yetkili servis konusundan apple ürünleri hakkında destek almak istiyorsunuz, Apple firmasının kendisinden hiç bir aracı kurum olmadan hizmet almak en doğrusudur. İstanbul anadolu yakasında Akasya Avm’de Bulunan Apple Store veİstanbul Arupa yakasında bulunan Zorlu Center Avm’deki Apple Store mağazalarına uğrayabilirsiniz.
  • Genpa Teknik Servis : Marka bilinirliği, Türkiye geneli geniş servis ağı ve yılların vermiş olduğu tecrübe ile en iyi apple teknik servislerinden biridir.
  • Kvk Teknik Servis : Kvk teknik servis aynı Genpa gibi Türkiye’deki en köklü ve eski servislerdendir ve Apple ürünleri için buradan destek alabilirsiniz.
  • Gürgençler Premium Reseller : Appe firmasının yetkili ürün satıcısı ve teknik servisi olarak faaliyet gösteriyorlar. Türkiye’de bir çok il de bulunan en büyük Apple premium Reseller firmalarındandır.
  • Artı Teknik Servis ( Troy ) : Troy firmasın teknik servis marka ve firmasıdır. Türkiye’nin ilk apple premium reseller firmasıdır.

Telefonda oluşan garanti kapsamı harici sorunlar için yüksek ücret ödemeniz gerekebilir yada servisten verilecek ücret bilgisi biraz yüksek olabilir. Bu konu hakkında yazdığımız Apple yetkili servis sorunları ve şikayetleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Bu durumda güvenilir özel cep telefonu teknik servisi firmalarından destek alarak telefonunun onarımı daha uygun fiyatlı yaptırarak garantili bir çözüm sağlamış olursunuz.

Yurtdışından alınan telefonlara ücret karşılığı bile destek verilmemesi durumda da özel cep telefonu teknik servis firmalarından destek almanız gerekmektedir.

En İyi Özel iPhone Yetkili Servisleri

Özel iphone teknik servisi firmalarında telefon tamiri yaptırmanın bir iyi yönü bir de kötü yanı vardır. Önce kötü yanından başlayalım. Güvenilmeyen firmalarda yaptıracağınız telefon tamiri işlemlerinde, telefona kalıcı hasarlar verilme ihtimali vardır. Bu durumda telefonunuz kullanılamaz hale veya bazı özelliklerin tamamen kullanılamaz hale gelmesini sebep olabilirler. Bu durumda da hiç bir sorumluluk almayarak yaşanabilecek mağduriyetler ile başbaşa kalırsınız.

Türkiye’de özel teknik servis seçerken firmanın size verdiği sözlü garantinin haricinde yazılı ve kaşeli bir garanti belgesi vermesine dikkat edilmelidir. 

Ayrıca telefonu servise verdiğiniz durumdan daha kötü bir hale getirmeyeceğine taahhüt eden firmalardan destek almalısınız.

Bu durum genelde anakart sorunu olan telefon anakart onarımı yapılacağı zaman üzerinde dikkatle durulması gereken çok önemli bir konudur. iPhone anakart tamiri ve iPad anakart tamiri alanında uzman teknik servis görevlileri tarafından yapılması gereken ve ekran, batarya değişiminden çok daha zor bir işlemdir.

Türkiye’de bir çok firma kendi garantisi vermekte ve bu firmaların google üzerinde bir çok olumlu olumsuz yorumu yapılmaktadır. Özel servisleri sıralamaya sokmak istemiyoruz. Ama bu işin içinde olup müşteri memnuniyetini en iyi sağlayan firmaları tercih edebilirsiniz.

CitrusMobil Özel iPhone Teknik Servisi

iPhone teknik servis hizmeti için firmamızı seçerek telefonunuzu tamir için güvenilir bir teknik servise bırakmış olursunuz.

Servisimize gelen telefonlarda öncelikle arıza tespiti yapılarak sizi bilgilendiriyoruz. Daha sonra telefonun tamiri için değişmesi gereken parçalar ve yapılması gereken onarım hakkında size bilgi verip ödenmesi gereken ücreti söylüyoruz.

Müşterilerimizden onay aldıktan sonra telefonun tamir işlemlerine başlayarak gerekli testleri yaptıktan sonra hazır hale getiriyoruz.

Eğer servisimizde telefonun tamiri için verilen onarım ücretini onaylamaz iseniz, hiç bir ücret ödemeden telefonu iade alabilirsiniz. 

Servisimizde yapılan arıza tespit işlemlerinden hiç bir ücret alınmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir