Apple iPhone Anakart Tamiri

Uzman
Kadrosu
ile
iPhone
Anakart
Tamiri
Citrus Mobil'de

iPhone Anakart Tamiri ve Çözümü

iPhone anakart tamiri kesinlikle ekran ve batarya değişimi gibi ufak bir el becerisi ile yapılabilecek bir onarım işlemi değildir. Bu sebeple güvenmediğiniz yerlere telefonunuzun tamiri için bırakıp oluşabilecek sorunlara kapı açmayınız. iPhone anakart tamiri yapılabilmesi için telefonun öncelikle düzgün bir şekilde akımları ölçülerek arıza tespiti yapılmalıdır. Daha sonra belirlenen sorunların onarımı yapılarak telefon genel testlerinin yapılması mecburidir. Telefonun anakartı üzerinde yapılan un ufak bir işlem bide telefonun bir anda tamamen bozulmasında veya farklı bir özelliğinin çalışmamasına sebep olabilir.

iphone akart tamiri citrusmobil

iPhone Anakart Tamiri Olarak Neler Yapıyoruz

iPhone Dokunmatik Entegresi

iPhone Ses Entegresi Tamiri

iPhone Baseband Tamiri

iPhone Işık Entegresi Tamiri

iPhone Anakart Kısa Devre Onarımı

iPhone Şarj Entegresi Tamiri

iPhone Nand Tamiri

iPhone Kamera Entegresi Tamiri

iPhone ses entegresi değişimi ve arızalanan entegresinin anakart üzerinde veri yollarına zarar vermesi sebebi ile telefonda oluşan ses sorunlarının çözümü için yapılır. iPhone ses entegresinin arızalanması durumdan telefon görüşmesinde karşı tarafın sesi hiç gelmez ve sizin sesiniz karşı tarafa gitmez. Hatta video müzik v.s izleyip dinlerken ses çıkmaz. Bazı modellerde telefon görüşmesi esnasında ekranda hoparlör simgesi pasif durumda kalır ve oraya dokunarak hoparlörü açmamıza izin vermez.

iPhone Anakart Tamiri Sonrası Genel Test Mecburidir

iPhone cep telefonlarında anakart tamir veya onarım işlemi yapıldıktan sonra genel olarak bütün özelliklerinin test edilmesi mecburidir. Bu işlem sırasında telefonun bütün parçaları sökülerek tekrardan toplanmaktadır. Bir başka nedeni ise anakart üzerinde yapılan tamir ve onarım işleminde 1000/1 oranında bile ufak bir hata olursa telefonun bazı fonksiyonları çalışmaz ve bu durum bir kaç gün içerisinde kısa devreye dönerek anakartın yanmasına sebep olur. Anakart Tamiri yapıtğımız iphone telefonlarda kesinlikle test edilmeden telefonlar teslim edilmez. Oluşabilecek herhangi bir soruna karşı da 180 gün garanti verilir. Bu verilen garantinin amacı, yaptığımız işlemi sorunsuzca kontrol ederek test edebilirsiniz. Zaten yapılan işlemde bir sorun var ise bunu ilk bir kaç günde mutlaka görürsünüz. Hatta siz farketmeseniz bile yapılan işlemde sorun var ise telefonu kullanırken sorunlar yaşayacaksınız. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda mağdur olmamanız ve telefonu gönül rahatlığı ile kullanmanız için verilen garantidir.