tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Apple iPhone 13 Sorunları

iphone 13 sorunları

Apple her yıl çıkarttığı iphone modellerinde şu ana kadar mutlaka bir kronik hatası vardı. Bu hataları ilerleyen zamanlar çıkarttığı ara modellerle düzelterek yeni ve daha hızlı aynı görselle veya aynı tasarımı çok az değiştirerek satışa sunuyor.

Çok eski modellere gitmeden iPhone 6 ve iPhone 6 Plus telefonda en çok karşılaşılan telefonun ekranının kenarlarında sarılaşma ve kasanın çabuk yamulmaeğrilme sorunu vardı. Bu sorunları iPhone 6s ve iPhone 6s Plus telefonlarda düzelterek tasarımı ve görünümü hiç değiştirmedi. Bu iki telefonda da yaşanan parmak okuyucu bozulma sorunu hale çözüm bulunamadı.

Daha sonra çıkartılan iphone 7 ve büyük ekranlı olan iPhone 7 Plus telefonda parmak okuyu ve home tuşu sorununa çözüm sağlmak için parmak okuyucu teknolojisini değiştirerek dokunmatik bir tuş kullanmaya geçti. Bunda da pek başarılı olamadılar. iPhone 7 ve 7 Plus cep telefonlarında en çok görünen ve kullanıcıları bezdiren kronik hata ise ses entegresinden kaynak ses sorunu. Bu arıza sebebi ile telefonda bir çok ses fonksiyonunu kullanamıyorsunuz. Nasıl mı ? telefon görüşmesinde sesiniz gelmiyor ve gitmiyor, kamera ile video çekince ses kaydı yapmıyor, sesli notlarda ses kaydı yapmıyor, müzik video dinlerken ses çıkmıyor vs. vs.

Sıradaki telefonumuz iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerini incelemeye geldi. Bu telefonda görsel boy ve ebatlarda tasarımda hiç bir değişiklik yapılmadı iphone 7 modeline göre ama öyle bir yenilik geldi ki bu özellik ilk defa iphone 8 serisi ve X serisi telefonda kullanıldı. Telefonların arkası demir alaşımlı malzemeden cam alışımlı malzemeye geçildi. Bu sayede iPhone telefonlarda ilk kez kablosuz şarj özelliği geldi. Arka telefonun cam olması ile beraber, telefonların ekranı ile beraber arka camı da kırma riski başladı.

Vee iPhone’da bir devrim olacak yeni bir tasarım… iPhone X şimdiye kadar üretilmiş iphone modellerinden tasarım olarak ve kullanım olarak çok farklıydı. Ayrıca ekran kalitesi de harikaydı. Şimdiye kadar üretilen ve sorunu çözülemeyen home tuşu parmak okuyucu sorunu bitmişti. Çünkü artık iphone x telefonun ekranında tuş yok tamamen tam ekran dokunmatik ve yüz tanıma özelliği geldi. Bu tasarım o kadar çok tutuldu ki iphone ve diğer bir çok telefon markası yeni modellerini hep iphone x telefondan baz alarak yapacaktı. iPhone x telefonun kronik sorunu ise ekranındaki dokunmatik hücresinin çabuk bozulması ve telefonda bu yüzden dokunmatik ekran sorunu yaşamasıydı.

Daha sonra devam eden XS, XR, 11, 11 Pro, 11 Pro Max, 12, 12 Mini, 12 Pro, 12 Pro Max

Şimdi de sırada herkesin merak beklediği iPhone 13 modelindeki kronik olacak hatalar. iPhone 12 serisinin kasalarının kıvrımları biraz rahatsız edici seviyedeydi. kalınlık ve kasa kıvrımları iPhone 13 telefon modelinde değişecektir. iPhone x telefondan 11 pro ya geçiş gibi daha sağlam bir dış kasaya geçiş yapacaktır. Dikkat edin bu telefonda ios 15 yüklü gelecek ve olası sorunların temelinde iphone 13 telefon için yazılım sıkıntısı başlayacaktır. Bu da beraberinde bir çok güncellemeyi getirecektir. iPhone 13 yazılım sorunu için en sağlıklısı telefonun yedeği önemli ise icloud hesabına yedeklemek ve sıfırdan itunes programı üzerinden kurulum yapmak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir